Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej działa od 18 maja 1958 roku i niemal od początku swojego istnienia jest jedną z najważniejszych instytucji kulturalnych regionu. Znajduje się w atrakcyjnie turystycznie położonym mieście, tuż nad samym morzem. Gdynia jest jednym z najlepiej rozwiniętych biznesowo miast w kraju, nowoczesnym ośrodkiem gospodarki morskiej, handlu międzynarodowego, nauki, kultury i turystyki. To miasto ludzi przedsiębiorczych, aktywnych i odważnych.

        Teatr Muzyczny w ciągu 64 lat istnienia przygotował ponad 450 premier: musicali, operetek, spektakli muzycznych, baletowych, kabaretowych, bajek, koncertów i spektakli kameralnych. W historii polskiego teatru zapisał się między innymi, dzięki takim tytułom jak: JESUS CHRIST SUPERSTAR, SKRZYPEK NA DACHU, LES MISERABLES, EVITA, HAIR, CHICAGO, LALKA, SHREK, CHŁOPI, NOTRE DAME DE PARIS, WIEDŹMIN czy HAIRSPRAY, stając się tym samym kulturalną wizytówką Pomorza rozpoznawalną w całym kraju.  

        Trzy sceny pomieszczą łącznie ponad 1500 osób. Tym samym Teatr Muzyczny w Gdyni stał się największym teatrem muzycznym w kraju. Dzięki rozbudowie przestrzeń teatralna zyskała na atrakcyjności i są w niej realizowane najróżniejsze inicjatywy – wystawy, koncerty, gale i spektakle teatralne wykorzystujące najnowocześniejsze wyposażenie akustyczne, oświetleniowe i audiowizualne. 

        

 Jesteśmy instytucją kultury Samorządu Województwa Pomorskiego, współorganizowaną przez Miasto Gdynię.

 

Podczas spektakli w Teatrze otwarta jest kawiarnia CAFE MUZA, której właścicielem jest Firma BanGlob 

 


WAŻNE! Szanowni Państwo, ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych oraz Państwa komfort
i bezpieczeństwo prosimy o wcześniejsze przybycie na spektakle Teatru Muzycznego w Gdyni (szczególnie w weekendy).