Aktor i reżyser teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego (1988) i Wydziału Reżyserii (1993) na PWST w Warszawie. Ponadto studiował polonistykę, religioznawstwo oraz filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz filozofię analityczną w Collegium Civitas.

 

W latach 1988-1992 był aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie.

 

W 1999 został dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Wyreżyserował tam między innymi: „Czekając na Godota” S. Becketta (1999), „Parady” J. Potockiego (2002), „Czego nie widać” M. Franea (2004). Zagrał Gustawa- Konrada w „Dziadach”, Staleya w „Tramwaju zwanym pożądaniem” T. Williamsa oraz Valmonta w „Niebezpiecznych związkach” Ch. Lacolsa (2003).

 

Współpracował, jako reżyser, z Teatrem Współczesnym w Warszawie przy realizacjach: („Druga pułapka miłości” P. Marivaux, „Tacy biliśmy – piosenki lat ’50”), Lubuskim Teatrem im. Kruczkowskiego w Zielonej Górze („Songi” B. Brecht, K. Weil, 1991), Transfuzja A. Karolewski, 1994), z Teatrem Syrena w Warszawie („Ostry makijaż” O. Weinert. 1992), Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni („West Side Story” l. Bernstein, 1992, „Piaf” P. Gems, 1994, „Chodnik” R. Bryndal, 1996), Teatrem im. Jaracza w Olsztynie („Rabenthal” J.Graser, 1995; „Czekając na Godota” S. Beckett, 1997; „Prezydentki” W. Schwab, 1997), Teatrem Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach („Love Story” E. Segal, 1994), Teatrem Bagatela w Krakowie („Zielony Gil” T. de Molina, 1995), Wrocławskim Teatrem Współczesnym („Czyż nie dobija się koni?” H. McCoy, 1995), Teatrem Baj Pomorski w Toruniu („Tajemniczy dom” P. Dorin, 1997), Teatrem Powszechnym w Łodzi („Jeszcze jeden do puli?!” R. Cooney, T. Hilton), Teatrem Muzycznym w Gliwicach („High School Musical” i „Tarzan” P. Collins), Teatrem Powszechnym w Radomiu (musicale: „Piaf” i „Carmen Latina”), Och-Teatrem w Warszawie (musical „Rocky Horror Show”, w którym zagrał także rolę Frank’N’Furtera). Wyreżyserował „Zemstę nietoperza” w Luksemburgu i „Magiczną miłosną podróż” w Goerlitz.

 

Ma na koncie dziesiątki ogólnopolskich nagród, w tym nagrodę za najlepszy debiut na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu, a także Złote Maski – pierwszą z nich za „Prezydentki” W. Schwaba, drugą za „Tamarę” J. Krizanca, trzecią za całokształt działalności artystycznej i managerskiej.

 

Od 2006 roku jest dyrektorem Teatru Komedia w Warszawie, gdzie wystawił m.in. „Samotne serca” E. Chappella (2005), „Songi” B. Brechta (2006), „Jabłko” V. Thiessena, „Zamianę na wakacje” I. Ogilvy, „39 Steps” J. Buchana, „Podwójną rezerwację” R. Cooneya i J. Chapmana, „Wydmuszkę” M. Szczygielskiego, „Dziewczyny z kalendarza” T. Firtha, „Fotki z wakacji” J. Chapmana i M. Pertwee, „Furie” M. Szczygielskiego, „Premiera” N. Fostera, „Klejnoty” M. Pertwee oraz musicale „Boyband” i „Zorro”.