Tomasz Wesołowski- aktor, tancerz, choreograf, pedagog. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2001) i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (2010). W latach 1989 – 1996 trenował akrobatykę sportową, zdobywając kilkukrotnie tytuł Mistrza Polski. W Latach 1997 – 2005 tancerz Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Tańczył w spektaklach m.in. Jacka Łumińskiego, Conrada Drzewieckiego, Christine Brunel, Paula Claydena oraz rekonstrukcji spektaklu Poli Nirenskiej.

Prowadził zajęcia na University of Utach w Salt Lake City, University of the Art w Filadelfii, Swarthmore Colage w Filladelfii,  Long Island University w Nowym Jorku oraz warsztaty w Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji, Indiach.

Współpracował m.in. z Henriettą Horn, Stephenem Brinjmannem, Janett Panetą oraz Lloyd Newson (DV8) i Ohad Naharin (Batshewa Dance Company).

Od 2005 roku współpracuje z teatrami dramatycznymi. Jako aktor zagrał w spektaklach Krystiana Lupy i Norberta Rakowskiego. Choreografię i ruch sceniczny tworzył do spektakli Marcina Hycnara, Adama Nawojczyka, Marcina Kuźmińskiego oraz Agaty Dudy -Gracz, z którą od 5 lat ściśle współpracuje  jako choreograf, reżyser ruchu scenicznego oraz aktor.

 

Gra również w serialach ("Czas Honoru", "Przepis na Życie", "Barwy Szczęścia") i filmach ("Miasto 44" Jana Komasy, "Obywatel" Jerzego Sztura, "Wołyń" Wojtka Smarzowskiego), a także stworzył choreografie do filmu "Bodo".