Łukasz Zagrobelny to jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce. Wokalista obdarzony niezwykłą charyzmą przyciąga na swoje koncerty rzesze fanów.

 

Absolwent Szkół Muzycznych 1. i 2. stopnia, oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku Dyrygentura Chóralna.

 

Łukasz Zagrobelny w 2007 roku wydał debiutancką płytę „Myśli warte słów” i zaczął odnosić liczne sukcesy. Przyznano mu wiele nagród, jak np. Superjedynka za Przebój Roku, ESKA Music Awards za Artystę Roku, Mikrofon Popcornu. Łukasz wyśpiewał hity takie jak: „Nieprawda”, „Życie na czekanie”.

 

W 2008 roku na rynku pojawiła się edycja specjalna pierwszej płyty, na której pojawił się utwór „Nie kłam, że kochasz mnie” nagrany w duecie z Eweliną Flintą. Piosenka stała się największym polskim hitem 2008 roku, o czym świadczą nagrody takie jak: Nagroda Publiczności Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn, Viva Comet za Dzwonek Roku,Telekamery 2009 w kat. Muzyka, 2 miejsce Sopot Hit Festiwal w kategorii Przebój Lata.

 

Piosenka „Ty i ja” nagrana przez Łukasza w duecie z Hanią Stach promowała słynny film
„High School Musical 3”, którego premiera odbyła się w 2009r. Soundtrack z „High School Musical 3” pokrył się podwójną platyną. Wokalista użyczył również głosu głównemu bohaterowi HSM Troyowi, granemu przez Zaca Efrona.

 

W 2009 roku przyszedł czas na drugi solowy album „Między dźwiękami”, na którym znalazły się takie przeboje jak: „Jeszcze o nas”, „Mówisz i masz” czy „Przyjdzie czas”. Łukasz wystąpił także w licznych programach TV, z których najbardziej znane to: „Taniec z gwiazdami”, „Tylko nas dwoje”, a przede wszystkim zagrał kilkaset koncertów i zdobył ogromną rzeszę fanów w całej Polsce.

 

Związany przez 12 lat z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach „Miss Saigon”, „Grease”, „Koty”, „Taniec Wampirów”, „Akademia Pana Kleksa”, „Les Miserables”, „Deszczowa Piosenka”, czy „Pięć Ostatnich Lat”.

 

Rok 2012 to wielki powrót Łukasza z nową płytą „Ja tu zostaję”, utrzymaną w klimacie lat 60. i 70. Album już po miesiącu od premiery stał się Złotą Płytą. W 2012 r. tytułowa piosenka została wyróżniona podczas Festiwalu Opolskiego Super Nagrodą Programu 1 Polskiego Radia. Każdy z singli („Ja tu zostaję”, „U mnie maj”, „Nie zapytam Cię”.) stał się przebojem i znalazł się w czołówce ogólnopolskiego zestawienia AIRPLAY CHART. 18 marca 2013 ukazał się czwarty juz album Łukasza „Łukasz Zagrobelny Symfonicznie” będący zapisem koncertu z Polską Orkiestrą Radiową, który miał miejsce w studiu koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. W 2015 roku Łukasz nagrał piosenkę promującą film "Wkręceni 2" - "Tylko z Tobą chcę być sobą".  

 

W styczniu 2016 w Teatrze Muzycznym Roma odbyła się premiera musicalu „Pięć ostatnich lat”
( „The Last Five Years”) z Łukaszem w roli głównej ( Jamie).

 

W 2016r. ukaże się całkiem nowy album Łukasza, a w stacjach radiowych można już usłyszeć promujący go singiel „Gdy jesteś tu”.

 

facebook.com

 

ŁUKASZ ZAGROBELNY