Występuje w:
SKRZYPEK NA DACHU

Absolwentka ASP w Warszawie, znana polska kostiumolog i scenograf.

 

Autorka kostiumów do ponad 80 polskich filmów fabularnych i seriali TV, m.in.: „ Nóż w wodzie” Romana Polańskiego, „Faraon” Jerzego Kawalerowicza, „Ziemia obiecana” Andrzeja Wajdy, „Noce i dnie” Jerzego Antczaka (wszystkie otrzymały nominacje do Oskara), „Perła w koronie” Kazimierza Kutza, „Królowa Bona” Janusza Majewskiego i wielu innych.

 

Jest także autorką scenografii i kostiumów do około 120 spektakli na scenach teatrów dramatycznych, muzycznych, operowych i operetkowych oraz w Teatrze TV, m.in.: „Ryszard III” Feliksa Falka z Andrzejem Sewerynem, „Romeo i Julia”, „Mazepa”, „Czarodziejski flet”, „Traviatta”, „Straszny dwór”, „Don Giovanni”, „Skrzypek na dachu”, „My Fair Lady”, „Giselle”, „Jekyll & Hyde” i innych.

 

Jej projekty i kostiumy były wielokrotnie pokazywane na wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą, są także w kolekcjach prywatnych we Francji, USA i Włoszech.

 

Laureatka licznych konkursów i nagród, w tym odznaczeń państwowych.

 

Wykładała kostiumologię na Wydziale Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego oraz w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu. Autorka albumu „Stanisław Ptak. Jego… Listy. Jego… Miłość”.