W sobotę, 9 września Teatr Muzyczny w Gdyni prapremierą „Dziewczyn z kalendarza” rozpoczął nowy sezon artystyczny.

Musicalowa adaptacja filmu z Helen Mirren została bardzo ciepło odebrana przez Widownię. Trzygodzinny spektakl był prawdziwym rollercoasterem emocji, podczas którego wzruszenie przerywał gromki śmiech – fabuła jest bowiem słodko-gorzką opowieścią o miłości, przyjaźni, lecz także stracie i dotyczącej każdego z nas – starości.

Jednym z głównych wątków fabuły jest walka Johna z podstępną chorobą – białaczką. Po odejściu kochającego męża Annie pogrąża się w żałobie. Chris, najlepsza przyjaciółka kobiety, w podzięce za starania szpitala postanawia zrobić charytatywny kalendarz na rok 2000. W kalendarzu znaleźć się mają zdjęcia kobiet z miejscowego Instytutu, na których oddają się one swoim zwyczajowym czynnościom.… nago. Dwie dekady temu był to prawdziwy szok.

Prapremierę uświetniło wielu znamienitych gości. Nie sposób nie wymienić przy tym przedstawicieli Fundacji DKMS, którzy przyczynili się do przeniesienia fabuły spektaklu na rzeczywistość – podczas wydarzenia rejestrowano potencjalnych dawców szpiku oraz udzielano wszelkich informacji odnośnie dawstwa komórek macierzystych. Na spektakl przybyli dawcy oraz biorcy szpiku, a ich oficjalnym przedstawicielem została 14-letnia Milena. Pokaz uświetnili także przedstawiciele świata mediów, sztuki i kultury.

Całość uświetnił popremierowy bankiet, a następnego dnia, w niedzielę 10 września swoją prapremierę grała kolejna obsada. Dziękujemy Państwu za ten niezwykły, premierowy wieczór.

Zapraszamy na „Dziewczyny z kalendarza” - najnowszą propozycję w repertuarze gdyńskiego Teatru Muzycznego: https://bit.ly/3WVjqbh