W sobotę, 13 kwietnia odbyła się prapremiera najnowszego oryginalnego mini-musicalu Teatru Muzycznego w Gdyni – „Tylko grzecznie”. Dzięki współpracy artystycznego duetu Agnieszki Płoszajskiej (reżyseria) i Emila Płoszajskiego (scenariusz) powstał wyjątkowy spektakl nie tylko dla dzieci.

 

Trzy pokolenia Miłych wychowywane były wedle tych samych zasad - trzeba się świetnie uczyć, umieć panować nad sobą i dopasować się do każdej sytuacji. Przede wszystkim jednak - nie należy się złościć. Jak powszechnie wiadomo, złość piękności szkodzi! Mała Miła bardzo chce być taka jak jej mama i babcia, aby były z niej zadowolone. Tak mocno skupia się na tym, żeby spełnić oczekiwania innych, że pewnego dnia… znika. Dziewczynka musi pierwszy raz wziąć sprawy w swoje ręce i odszukać swoją złość, aby móc wrócić do rodziny i uradować dom.

 

Historia Miłki jest przedstawiona poprzez fantazyjną scenografię i kostiumy Matyldy Kotlińskiej oraz energiczną muzykę Jana Stokłosy, które docenili Widzowie oraz krytycy. Jednak to, co przede wszystkim wyróżnia spektakl, to jego przekaz. W zabawny i wzruszający sposób opowiada o tym, jak pozostać sobą, kiedy wszyscy inni mówią nam jacy być powinniśmy.

 

„Tylko grzecznie” to opowieść o uniwersalnych wartościach i emocjach, które każdy przeżywa, a nie zawsze chętnie się do tego przyznaje. Jest również dobrym pretekstem do rozmów z najmłodszymi o sprawach naszych emocji, które bywają trudne.

 

Najmłodsza Mika w kreacji Sandry Brucheiser zachwyciła krytyków, podobnie jak reprezentujące pokolenia mam i babć Katarzyna Kurdej i Maja Gadzińska. Pochwały zebrał również Krzysztof Kowalski w roli głównego czarnego charakteru - Perukarza. Scena zniknięcia dziewczynki i jej wciągnięcia do niezwykłego świata wywołała wiele emocji u dziecięcych Widzów. Jednak nie tylko ona, bo przecież jest to spektakl opowiadający właśnie o emocjach. Jest w nim miejsce na śmiech, radość, ale też smutek, strach i… złość.

 

Bilety na spektakl są już dostępne w sprzedaży na terminy od kwietnia do listopada. Zabierzcie więc swoje pociechy i spotkajmy się na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego w Gdyni! Bilety znajdziecie TUTAJ